DEPARTAMENT TEHNIC

aTrimite un e-mail de suport pentru departamentul tehnic din cadrul companiei noastre la tech@conceptweb.ro
b Iar unul din colegii nostri va raspunde in cel mai scurt timp posibil. Luni - Duminica: 10:00 - 22:00

DEPARTAMENT COMERCIAL

Luni-Vineri 10:00 - 18:00
info@conceptweb.ro
Tel: 0774 453 500

LOCURI DE MUNCA IN WEB DESIGN

Aceasta pagina este un mod simplu si practic pentru a afisa cele mai recente job-uri disponibile in firma noastra.

Construieste-ti cariera alaturi de noi!

Concept Web iti ofera mai mult decat un loc de munca. Daca esti dinamic si responsabil, daca iti place sa te perfectionezi si sa inveti permanent lucruri noi, in firma noastra ai ocazia de a-ti construi o cariera.

Concept Web iti cere tot ce ai mai bun si iti ofera posibilitatea de a lucra intr-un colectiv tanar, prietenos si o atmosfera placuta. Investeste in tine incredere, timp si resurse pentru a deveni si a ramane un profesionist.

Alaturi de echipa Concept Web, iti vei construi cariera, treapta cu treapta, daca ai pregatirea, determinarea si perseverenta necesara.

Atunci cand evaluezi insa posibilitatea sa te angajezi la Concept Web, trebuie sa pui in balanta atat beneficiile, cat si responsabilitatile. Pentru a vedea mai exact care sunt criteriile de eligibilitate, dar si obligatiile ce iti revin dupa angajare, te invitam sa navighezi pe aceasta pagina.

Responsabilitati

• Creeaza, dezvolta si implementeaza un design de la nivel de concept pana la codul sursa;
• Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
• Realizeaza proiecte de web design si development – site-uri web, magazine online, aplicatii web, aplicatii mobile.

Cerinte

Pasionat de web design, dornic sa lucreze in proiecte interesante (site-uri web, aplicatii web, aplicatii mobile).
• Experienta de lucru minim 1 an.
• Portofoliu de site-uri la care a lucrat deja
• Experienta de lucru cu HTML, CSS, jQuery, Boot Strap, JavaScript, PHP, MySQL.
• Abilitati de lucru, integrare design si dezvoltare functionalitate pe platforme CMS precum Wordpress, OpenCart.
• Experienta de lucru cu Photoshop (Nivel Mediu)
• Cunostinte solide de HTML5, CSS (Nivel Mediu-Avansat).
• Capacitate de a dezvolta, documenta si implementa un design de la nivel de concept pana la codul sursa;
• Abilitate de comunicare si lucru in echipa, de incadrare in termene si creativitate.

Beneficii Oferite

Beneficii:
- Salariu atractiv
- Colectiv tanar si prietenos, atmosfera de lucru placuta;
- Program 10 - 18

TRIMITE CV-UL TAU!

TOP